Awaryjna awaria telefonu
Wyobraź sobie przez chwilę, że przygotowujesz się do obejścia awaryjnego o godzinie 19:00 wieczorem. Właśnie zaczyna się ściemniać, a podczas ostatniego słuchania policyjnego skanera zauważyłeś podejrzane działania na swojej trasie. Zakładasz odpowiedni strój i przygotowujesz się do wykonania zadania, gdy nagle system telefoniczny przestaje działać. Nie masz już podstawowego sposobu komunikowania się z innymi członkami zespołu.
Niezależnie od tego, czy bierzesz udział w ćwiczeniach, czy doświadczasz prawdziwej sytuacji awaryjnej, utrata łączności telefonicznej może być druzgocąca. Kiedy takie zdarzenie nastąpi, ważne jest, aby mieć przygotowany jakiś plan awaryjny do uruchomienia.
Załóżmy, że twoje miasto jest teraz w trakcie możliwego przerwania tamy lub nieuchronnej powodzi. Brak możliwości skontaktowania się z niezbędnymi członkami zespołu w nagłych wypadkach często może być śmiertelny.
Weźmy na chwilę sesję szkoleniową od profesjonalnych planistów i zastanówmy się, jak Miejskie Kierownictwo Działań Kryzysowych poradziłoby sobie z tym problemem. Dla uproszczenia załóżmy, że główna centrala telefoniczna właśnie została uszkodzona lub nawet wysadzona w powietrze w wyniku lokalnych działań terrorystycznych. Oczywiście nadal mieliby pewne udogodnienia komunikacyjne, jednak ich charakter byłby poważnie ograniczony. My, jako zwolennicy przetrwania, powinniśmy również spojrzeć na naszą awarię telefoniczną w tym samym świetle - ograniczone możliwości, ale nie całkowicie wymazane. W końcu nadal mamy zdolność walkie-talkie; mamy telefony komórkowe, a nawet radiotelefony.
Główną przeszkodą w całym tym planowaniu jest to, że musimy upewnić się, że każdy członek naszego zespołu ma takie same możliwości i został przeszkolony w zakresie odpowiednich procedur niezbędnych do wykonania misji.
Czy każdy członek zespołu wie, że instynktownie włącza telefon komórkowy lub radiotelefon, gdy nie udaje mu się nawiązać kontaktu z głównym centrum dowodzenia? Czy są zaznajomieni z częstotliwościami, których powinni użyć, aby nawiązać pierwszy kontakt? Czy sprzęt, którego używasz jako zapasowy, będzie w stanie wytrzymać odległości, które musisz pokonać? Czy w Twoim mieście są martwe punkty, w których telefonia bezprzewodowa byłaby bezużyteczna?
Są to pytania, które należy wziąć pod uwagę i byłoby z korzyścią dla każdej grupy przetrwania poruszyć te i podobne pytania podczas następnego spotkania survivalistów. Nie ryzykuj, że zostaniesz złapany bez komunikacji, ponieważ w większości sytuacji problem może być krytyczny.
Sprawdź więcej na https://voiceflow.pl/centrala-telefoniczna
Dodaj komentarz